Digitalizované fondy a pomůcky

Indikační skici online

Předkládáme badatelské veřejnosti k online bádání digitalizované indikační skici. Aplikace vznikla v Moravském zemském archivu v Brně a zpřístupňuje víc než 3500 indikačních skic stabilního katastru Moravy z let 1824-1931.
PROHLÍŽET INDIKAČNÍ SKICI ONLINE

Matriky online

Předkládáme Vám již v minulosti avizovanou a očekávanou webovou aplikaci na zpřístupnění fondu Matrik uložených v Moravském zemském archivu v Brně. Pevně věříme, že Vás zaujme její jednoduché, přehledné a moderní řešení.

Přestože v aplikaci Prohlížení matrik nejsou zatím zpracovaná všechna popisná data a do digitální podoby je převedena pouze menší část matrik, mnozí z Vás již nebudou muset za matrikami cestovat do Brna. Požadované údaje si zjistíte z pohodlí domova. V současné době máme přes 1000 matrik zpřístupněných v digitální podobě, ¾ z celkového počtu bylo pořízeno z mikrofilmů. Další navyšování počtu matrik v digitální podobě bude probíhat průběžně, jak bude pokračovat digitalizace vlastními silami jak z mikrofilmů, tak z originálů.
PROHLÍŽET MATRIKY ONLINE

Digitalizované listiny v rámci projektu Monasterium.net

Od 4. července 2008 jsou v rámci virtuálního digitálního archivu Monasterium (www.monasterium.net odkaz vede mimo tento web) k dispozici kopie listin z období před rokem 1526 těchto fondů Moravského zemského archivu v Brně: E 7 - Cisterciáci Velehrad, E 8 - Cisterciáci Žďár, E 10 - Cisterciačky Předklášteří, E 12 - Dominikáni Brno, E 16 - Dominikáni Uherský Brod, E 18 - Dominikánky Olomouc, E 19 - Dominikánky Staré Brno, E 31 - Jezuité Uherské Hradiště, E 33 - Jezuité Znojmo, E 39 - Kartuziáni Královo Pole, E 40 - Kartuziáni Olomouc, E 57 - Premonstráti Louka. Kopie listin z dalších fondů budou postupně doplňovány.
PŘEJÍT NA WEB MONASTERIUM.NET