80 let Baťova kanálu. Den otevřených dveří v archivu na Klečůvce.

Kdy: sobota 9. června od 10 do 16 hodiny

Kde: Státní okresní archiv Zlín, se sídlem na klečůvském zámku

Baťův kanál, který dnes představuje atraktivní turistický cíl, slaví v letošním roce významné výročí. Státní okresní archiv Zlín se sídlem na Klečůvce ukrývá ve svých depozitářích archiválie dokumentující výstavbu kanálu a jeho využívání. V rámci dne otevřených dveří představíme výběr z plánů, fotografií a dalších archiválií vztahujících se k Baťovu kanálu, ale dozvíte se také o nerealizovaných plánech a vizích. Například zjistíte, proč je mezi Lípou a Slušovicemi autobusová zastávka „Přehrada“, ačkoliv tam žádné vodní dílo není.

Archiv na Klečůvce otevře své brány v sobotu 9. června od 10 do 16 hodin, kdy bude přístupná prohlídková trasa archivem s ukázkami vybraných dokumentů a zasvěceným výkladem archivářů, který doplní drobné soutěžní úkoly pro děti i dospělé.

Stejně jako v předchozích letech se zároveň koná Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice v areálu vozovny na ulici Podvesná XVII (od 9 do 16 hodin). Od vozovny DSZO bude na Klečůvku pravidelně vyjíždět autobus, který navíc zastaví také u požární stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, která bude rovněž přístupná veřejnosti.

80 let Baťova kanálu. Den otevřených dveří v archivu na Klečůvce.